Typ akce
Jednodenní semináře
Počet hodin vzdělávání
6
Datum OD:
28. listopadu, 2023
Datum Do:
Začátek:
14:00
Místo:
Diamant, (POZOR BUDE JIŽ V PROSTORÁCH NOVÉ POBOČKY na adr: Svat. Čecha 349 (Budova ČSOB, vchod zezadu)
Lektoři:
Veronika Haumerová,
Michaela Šimáčková
Sdílej akci
Název akce

Jak mluvit s dětmi o intimitě – listopad

Co vás čeká
Třetina českých dětí čerpá informace o sexu od kamarádů a kamarádek, dalších 29 % z internetu a 7% z porna. Na našem workshopu se dozvíte, jak a o čem s dětmi mluvit, aby si pro radu chtěly chodit za Vámi a ne na internet.

Zjistíte, kdy je vhodné o sexu začít mluvit a jak na téma zavést řeč tak, aby děti z konverzace neutíkaly. Probereme spolu, jak v dětech už od dětství posilovat tělesnou autonomii, jak jim vysvětlit, že děti nenosí čáp, jak se říká v pohádkách, jak s dětmi mluvit o genderové a sexuální identitě, masturbaci, vztazích, pornu a intimitě. Součástí workshopu je praktický nácvik konverzací s dětmi, takže budete mít příležitost si vše „nanečisto“ vyzkoušet.

Workshop sestává z různých forem aktivit, od „rozehřívacích“ diskuzních aktivit přes výkladové části s našimi tipy a doporučeními až po praktická cvičení. Nemusíte se ale bát – na workshopu vás nebudeme nijak zkoušet, naopak se snažíme vytvořit bezpečné a příjemné prostředí. Rodiče zpravidla velmi pozitivně hodnotí příležitost vzájemně sdílet zkušenosti, obavy a úskalí konverzací s dětmi. Společně pak přicházíme na jejich možná řešení.

Na začátku workshopu si stanovíme základní pravidla. Patří mezi ně dobrovolnost (žádné z aktivit se nemusíte účastnit, pokud vám to nebude příjemné), důvěrnost (osobní zkušenosti neopustí workshop) a respekt různorodosti názorů.

Workshop je rozdělen do tří bloků, mezi kterými budeme mít přestávky. Počítejte, že celkově zabere i s přestávkami zhruba 3,5 hodiny.

Zajímá vás tato akce a chtěli byste se zúčastnit?

Přihlašte se pomocí formuláře
Pokud přijdete i s dětmi, uveďte jejich jména.